Wnioski z analizy przyczyn powstawania niedrożności sieci i przyłączy kanalizacyjnych są niepokojące. Wskazują jednoznacznie, że wraca i nasila się problem wrzucania do kanalizacji nieodpowiednich przedmiotów. W 2020 r. służby MWiK usunęły 202 zatory kanalizacyjne a w pierwszej połowie 2021 r. odnotowano już 205 takich przypadków. Zator w sieci kanalizacji sanitarnej powstaje gdy osad zalegający na dnie kanału znacząco ogranicza jego drożność.
Przedmioty wrzucane do kanalizacji np. do muszli ustępowej, zlewu lub studzienki zatrzymują się w rurach i stopniowo je zapychają, tworząc zatory. Zatkana rura może spowodować cofanie się nieczystości i zalewanie pomieszczeń w budynku, namnażanie bakterii, rozwój populacji szczurów a także powstanie poważnych awarii pomp w przepompowniach ścieków. Ponadto substancje chemiczne zawarte w niektórych odpadach mogą szkodzić pożytecznym mikroorganizmom oczyszczającym ścieki w biologicznej części oczyszczalni. Niektóre śmieci i substancje wrzucane do kanalizacji stanowią zagrożenie dla organizmów wodnych żyjących w wodach powierzchniowych, do których odprowadzane są oczyszczone ścieki. Węglowodory ropopochodne, stanowiące składnik olejów silnikowych są silnymi truciznami dla większości organizmów żyjących w środowisku wodnym. Jedna kropla ropy naftowej skutecznie zanieczyszcza 1000 litrów wody. Wprowadzenie takich substancji do sieci kanalizacyjnej może stwarzać również niebezpieczne warunki dla pracowników obsługujących sieć. Wrzucane do kanalizacji zużyte igły to potencjalne zagrożenie zranienia i zakażenia groźnymi chorobami dla pracowników serwisujących sieć i obiekty kanalizacyjne, a zużyte oleje wlewane do kanalizacji tężeją i tworzą trudne do usunięcia zatory.
Każdy użytkownik sieci kanalizacyjnej może mieć wpływ na zmniejszenie ilości awarii sieci kanalizacyjnej poprzez samodyscyplinę i odpowiedzialne korzystanie z kanalizacji. W muszli ustępowej powinny znaleźć się tylko ścieki i papier toaletowy! Przestrzegając zasady „W pilskiej sieci nie ma śmieci” działamy dla naszego dobra i dobra naszego portfela!
Mróz może Tobie odciąć wodę nawet jeśli uregulowałeś wszystkie rachunki. Oddziaływanie niskich temperatur na nieodpowiednio zabezpieczone przyłącze lub wodomierz może doprowadzić do powstania „lodowego korka”, który uniemożliwi dopływ wody do instalacji (...)
Spółka MWiK Piła informuje, że zgodnie z Taryfą cen i opłat za wodę i ścieki obowiązującą od 3.08.2021 roku do 2.08.2024 roku, wynikającą z Decyzji Nr BD.RZT.70.84.2021 Dyrektora Regionalnego Zarządu (...)
Zarząd Spółki poszukuje osoby na stanowisko: Specjalista - Projektant branży sanitarnej Monter sieci wodociągowej – kierowca Monter wodomierzy - kierowca
Szanowni Państwo, Niniejszym informuję, że z dniem 9 września 2019 r. Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. zmienia adres z dotychczasowego na: Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. ul. Wałecka 20 64-920 Piła Informuję, że numery NIP, Regon i KRS pozostają bez zmian. Dotychczasowe numery telefonów (...)
W związku z docierającymi do Spółki MWiK sygnałami o działających na terenie Piły osobach, które podając się za pracowników Spółki MWiK, pod pretekstem zbadania jakości wody, próbują dostać się do (...)
Papier toaletowy wymyślono dopiero w XIX w. Wcześniej posługiwano się szczotkami lub gąbkami przymocowanymi do kija, a płukanymi w wodzie.
od 14 października 2020 r. do 30 października 2024 r.
ul. Jastrzębia, ul. Przepiórcza, ul. Ceramiczna
w dniu 20 maja 2022 r.
ul. Kalinowskiego, ul. Poprzecznej nr 10-12, ul. Kazimierza Wielkiego nr 26-28
W tym miejscu możesz podać stan wodomierza. Pamiętaj jednak o prawidłowym wypełnieniu pól. W przeciwnym razie nasz pracownik nie będzie mógł zidentyfikować wodomierza i nie wystawi faktury.
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
tel. +48 67 212 50 24 | +48 67 212 29 74
faks +48 67 212 59 30
mwik@mwik.pila.pl
NIP 7640201952 | KRS 0000081995 | REGON 570503455
Spółka wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu,
IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy 66.124.000 zł.